Επομενη εκπομπη

Background

Διέλυσε τον Αθηναϊκό ο Παναθηναϊκός με +64!

Δημοσιευθηκε απο στις 29/02/2024

Ο Παναθηναϊκός ξέσπασε πάνω στον Αθηναϊκό για την ήττα στο ΣΕΦ, καθώς τον νίκησε με σκορ 106-42, όντας σε ασύλληπτη κατάσταση από την αρχή μέχρι το τέλος!

Ο Παναθηναϊκός ήταν καταιγιστικός από νωρίς και ξέφυγε με +18 (29-11) από την πρώτη περίοδο, ενώ διαρκώς ανέβαζε τη διαφορά, η οποία θα μπορούσε να είχε ανέβει ακόμη περισσότερο αν οι παίκτριες της Ελένης Καπογιάννη δεν έβγαζαν το πόδι από το… γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο.

Από τις γηπεδούχες, ξεχώρισε η Αλέιν με 23 πόντους, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 τάπες, συγκεντρώνοντας 43 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης! Από κοντά και η Πηνελόπη Παυλοπούλου με 23 πόντους και 5/7 τρίποντα, ενώ καλή εμφάνιση με 11 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ έκανε η Αντριάνα Τσβίτκοβιτς.

Τα δεκάλεπτα: 29-11, 59-22, 83-33, 106-42

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Σταμολάμπρου 7, Παυλοπούλου 23(5), Καμπάκα 2, Τσβίτκοβιτς 11(1), Μπάτσιου, Σωτηρίου 14(4), Πατζιάτζη, Αλεξανδρή 12(2), Τζόουνς 9(1), Αλέιν 23, Χαιριστανίδου 2, Υφαντοπούλου 3(1).

Αθηναϊκός (Αντωνόπουλος): Τίλμαν 13(1), Γρύλλια, Χατήρα, Κουβόρντε, Καλαφάτη, Στεφανίδου 4, Τσίκα, Ερχαρούι, Μάνου 8(2), Παρασκευοπούλου 2, Γκάβιν 15.